Do czego służą profile item

Zawsze odpowiedni profil: system modułowy MB obejmuje profile aluminiowe w pięciu rozmiarach (profile 5, 6, 8, 10, 12) i w różnych wersjach.

Serie różnią się od siebie wymiarami siatki i wielkością rowka.

Do czego służą profile item

Do czego służą profile item

  1. wymiar siatki: każda seria bazuje na kwadratowych profilach o różnych wymiarach zewnętrznych.
  2. rowek: wielkość i obciążalność rowka wzrastają wraz z wymiarem siatki. Większość połączeń profilowych jest mocowana w rowku. Rowek służy również jako mocowanie elementów powierzchniowych itp.
  3. otwór rdzeniowy: zapewnia możliwość stabilnego mocowania na czołach profili. Może być stosowany również jako kanał przelotowy powietrza sprężonego.
  4. profile lekkie: dodatkowe puste przestrzenie przyczyniają się do redukcji wagi, ale również do redukcji maksymalnej wytrzymałości na rozciąganie.
  5. zamknięte rowki: warianty profili o zamkniętej powierzchni niosą nie tylko korzyści estetyczne. Są również łatwe do czyszczenia i zapobiegają osadzaniu się zabrudzeń w rowku.

Profile 5: kompaktowe i lekkie

Profile 5 od item są, dzięki swojej niskiej wadze i kompaktowym wymiarom, przeznaczone do delikatnych ale stabilnych konstrukcji. Profile 5 o płaskim przekroju stosuje się na przykład jako profile wózków do systemów liniowych. Przy użyciu profili z tej serii można również budować lekkie ramy, które będą odporne na maksymalne obciążenie rozciągające rowka wynoszące 500 N (śruby M5).

PRZEJDŹ DO KATALOGU ONLINE

Profile 6: zoptymalizowane pod względem wagi

Profile 6 doskonale się nadają do budowy nośnych i zoptymalizowanych pod względem wagi stołów, regałów i ram. Umożliwiają uzyskanie wąskich kształtów oraz oszczędność surowca. Warianty o zamkniętych rowkach tworzą wrażenie harmonijnej powierzchni. Maksymalna siła wyciągania na rowku wynosi 1750 N (śruby M6).

Przejdź DO KATALOGU ONLINE

Profile 8: materiał standardowy dla konstruktorów

Profile 8 od item są oryginałami wśród profili aluminiowych. Oferują dużą różnorodność wariantów. Wytrzymałe i wszechstronne profile wytrzymują obciążenie rozciągające do 5000 N. Są w nich stosowane śruby M8.

Przejdź DO KATALOGU ONLINE

Profile 10: najwyższa nośność do wymagających zadań

Profile 10 znajdują zastosowanie tam, gdzie konstrukcje mają za zadanie udźwignąć ciężkie ładunki na niewielkich przestrzeniach. Wysoce wytrzymałe powierzchnie nośne profili zapewniają wytrzymałość na rozciąganie do 7000 N na połączenie (śruby M10). Te wysokiej jakości profile są również odporne na utraty naprężenia wstępnego. W mniej obciążanych obszarach maszyn można również stosować lekkie profile serii 10.

Przejdź DO KATALOGU ONLINE

Profile 12: nasze najmocniejsze profile

Najmocniejsze profile systemu modułowego MB. Rowki dopuszczają obciążenia do 10000 N na połączenie. Masywne profile umożliwiają budowę wysoko obciążalnych konstrukcji ramowych i ram maszyn. Seria 12 udźwignie nawet ciężkie dobudówki.

Przejdź DO KATALOGU ONLINE

Specjalne zastosowania? Profile kątowe i płaskie od item!

Specjalne profile bez rowka znajdują zastosowanie jako osłony krawędzi lub listwy uchwytowe. Listwy i profile kątowe są dostępne w różnych rozmiarach do wszelkiego rodzaju konstrukcji specjalnych. Są mocowane do elementów powierzchniowych.

Przejdź DO KATALOGU ONLINE

Formularz kontaktowy

Służymy pomocą przy planowaniu Twoich projektów.
Indywidualnie i wyjątkowo wydajnie.

Uruchom konfigurację

Indywidualne, proste i
wygodne planowanie online

Katalog online

Prosty i wygodny sposób na
złożenie zapytania!